Давні коди Сумщини: вишиванки, що здатні розповісти історію

Все більшої популярності у світі набуває наш рідний стрій. Після оголошення нової колекції від Zara та виходів голлівудських зірок у нарядах від українських дизайнерів стає очевидним: вишиванка – це новий тренд у моді. І хоча серед наших жінок та чоловіків це вже давно не новина, зараз на вулицях Сум все частіше можна побачити вбраних в вишиванки людей. Детальніше про новий-старий тренд у нашому матеріалі на сайті sumy-trend.

Історики та етнографи свідчать, що дане мистецтво є настільки давнім та різноманітним, що для кожного регіону України виробився свій притаманний стиль. Вишиванка була кодом, який міг розповісти багато чого цікаво про її власника. Вона несла у собі історію краю, думки та погляди свого творця. Люди навіть могли використовувати її як шифр та закодовувати  послання у стіжках. Усе, від кольорів до орнаментів та розташування вишивки, ладне було розмовляти з кожним охочим.

Наразі ж вишиванка – це не лише частина нашого національного коду, ще й модний та практичний одяг. Так, крій дещо модернізувався та змінився під впливом модних тенденцій. Сучасні вишиванки – це про екологічність і комфорт. Тепер це не лише сорочки, а і сукні, кофтини, футболки та навіть худі. Вони покликані не лише створювати красу, а й виконувати мультифункціональну роль, служити не тільки елементом парадного одягу, а й повсякденного. Проте сенс вишивки залишився незмінним.

Задоволення попиту

На щастя, існує багато брендів, що готові задовольнити потребу українців у традиційному одязі. По всій Україні працює купа майстерень, що спеціалізуються на цьому. Навіть на Сумщині можна знайти майстра, що із задоволенням виготовить потрібну вам вишиванку.

Тож, якщо ви слідкуєте за тенденціями у моді та полюбляєте рідний орнамент, зараз саме час згадати про свою історію та надягти цей національний символ. Та пам’ятайте: наша історична спадщина – то частина нашого буття.

Comments

.,.,.,.