Завжди під рукою: топ додатків для сумчан, що допоможуть зберегти здоров’я під час війни

На Сумщині в неспокійний воєнний час турбуються про військових та цивільних, тому на регулярній основі в регіоні проводять заняття з тактичної медицини по стандартам НАТО для військових, поліцейських, бійців ТРО та волонтерів. Про це ще в минулому місяці розповідав голова Сумської ОВА Дмитро Живицький .

Учасники курсу «Тактична медицина для українців» вчаться на практиці надавати першу медичну допомогу в умовах воєнних дій собі та тим, хто поруч. Після  проходження теоретичного курсу, всі отримані знання можна відпрацювати в умовах, наближених до наших складних реалій.

Сумська обласна організація Товариства Червоного Хреста України організувала безкоштовні курси для всіх бажаючих навчитися правильно надавати першу домедичну допомогу. Тут, повідомляє сайт sumy-trend, вчать не тільки теорії, але й дають можливість випробувати набути знання на практиці. Інформацію про курси можна знайти на Facebook-сторінці товариства та заповнити спеціальну форму.

Безсумнівно, в екстрених та надзвичайних ситуаціях дуже важливо досконально знати, як правильно діяти, аби зберегти життя та здоров’я собі та тих, хто поряд.

Тому ми зробили добірку мобільних застосунків, що стануть у нагоді під час воєнного стану та стануть справжніми рятівниками у будь-який непередбачуваній ситуації

Майже всі додатки працюють в оффлайн-режимі, що значно спрощує користування та допомагає почуватися безпечніше за будь-яких умов. Також у нашому топі присутні застосунки, що допоможуть підтримувати належний психоемоційний стан дитини під час війни й одночасно розвивати її. Дуже приємно, що розробники багатьох застосунків – українські спеціалісти.

Helsi

Консультації спеціалістів, в тому числі приватних клінік, стали безкоштовними (фото: www.pexels.com)

Електронний медсервіс Helsi запустив мобільний додаток ще у грудні 2020 року. З початку війни в Україні, у застосунку з’явилися нові корисні функції, що дозволять отримати безкоштовну онлайн консультація будь-якого спеціаліста, навіть лікаря приватної клініки.

Для цього не потрібні ні декларація, ні спеціальне направлення до вузькопрофільного спеціаліста, також немає значення ваше місцезнаходження.

Для iOS и Android.

TacticMedAid

Додаток навчить правильно надавати першу допомогу (фото: www.pexels.com)

Над розробкою цього застосунку працювало понад 20 спеціалістів з різних країн, яких об’єднало бажання створити якісний продукт, що в доступній формі розповість про тактичну меддопомогу в умовах війни. Що цікаво, додаток поділений на два розділи: для цивільних та військових.

В чому різниця? У частині для цивільних перш за все йдеться про зупинку кровотечі, бо крововтрата вважається найрозповсюдженішою причиною смертності під час військових дій.

 У розділі для військових розповідається про поширені види травм та поранень в умовах війни.

Важливо, що застосунок також працює офлайн, тобто в автономному режимі, тому ним можна скористатися будь-де.

На iOS додаток можна завантажити тут. Для Android – тут.

 Перша мобільна допомога

Це спільна ініціатива мобільного оператора «Київстар» та мережі приватних клінік «Борис». Застосунок дозволяє легко дізнатися про основні навички долікарської допомоги.

Програма  містить основну база знань курсів першої медичної допомоги. Для зручності вся інформація поділена на розділи: «База знань», «Лікарні», «Аптечка», «Важливо».

Крім того, у додатку є кнопка екстреного виклику швидкої.  Також за допомогою застосунку можна знайти найближчу лікарню.

Що важливо, додаток працює в оффлайн-режимі, тому наявність Інтернету не обов’язкова.

Застосунок доступний  для IOS та Android.

Перша допомога – МФЧХ і ЧП

В цьому застосунку від товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФЧХ і ЧП) ви знайдете цінні прикладні поради для багатьох екстрених медичних ситуацій, що можуть статися під час воєнних дій. Вся інформація викладена у зручному форматі – покрокових інструкціях та наочних відеороликах. Ці прості та ефективні техніки та інструкції допоможуть врятувати життя, а виконати їх зможе кожен.

Також у додатку є номери екстрених служб.

Цінно, що застосунок працює оффлайн, тому стане у нагоді, де б ви не опинилися.

Додаток можна скачати для IOS та Android.

Додатки по догляду за здоров’ям дітей в воєнний час

Hearty app 

Цей застосунок допоможе слідкувати за емоційним станом дитини (фото: www.pexels.com)

Застосунок від українських розробників Hearty app ідеально підійде для дітей від 4-х до 10-ти років. Додаток допомагає батькам сканувати та піклуватися про емоційний  стан дітей в період військових дій, адже психічне та ментальне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне.

Затосунок містить прості та цікаві ігри та активності, ідеї для творчості, а також значний вибір запитань для глибоких, невимушених розмов дорослих з дітьми.  Так, створюючи додаток, розробники спиралися на результати досліджень. Науковці стверджують, що саме ігрова форма та зв’язок з батьками є найважливішим і головним способом пізнання навколишнього світу для дітей.

Крім того, у застосунку доступні книги, аудіоказки українською та інший контент цікавий та корисний контент.

Hearty app автономний та працює оффлайн, тому наявність Мережі та місцезнаходження значення не мають.

Додаток доступний для iOS та Android.

BetterMe

Додаток для дітей та дорослих допоможе гармонізувати емоційний та фізичний стан (фото: www.pexels.com)

Це також корисний застосунок від вітчизняного розробника. Безкоштовно доступні одразу два додатки для підтримки ментального та фізичного здоров’я – BetterMe: Mental Health и BetterMe: Health Coaching.

У розділі Mental Health можна знайти поради, як підтримувати психоемоційний стан дітей в умовах війни та приклади ігор, в які можна гратися разом з батьками, а також аудіоказки  від авторів Telegram-каналу “Павлуша и Ява”. В цьому додаток схожий з Hearty app.

Для дорослих користувачів BetterMe: Mental Health зібрав медитації для сну та гармонізації душевного стану, вправи для дихання, поради та вправи по боротьби з тривожністю, стресом тощо.

Health Coaching передбачає набір тренувань різного ступеню складності для дорослих, а також фізичними активностями для дітей.

Додаток можна завантажити для iOS и Android.

Bebbo

В UNICEF Ukraine потурбувалися про розробку застосунку для батьків немовлят та дітей дошкільного віку, а саме від 0 до 6 років, та стоврили додаток Bebbo.

Цей корисний застосунок дозволяє відстежувати основні етапи розвитку дитини, слідкувати за правильністю її харчування та здоров’ям, батьки можуть знайти в програмі розвиваючі вправи та ігри.

В додатку також містяться поради, що допоможуть батькам під час війни: вигодовування немовлят, емоційна підтримка, адреси, куди можна звернутися, якщо ви перетнули кордон тощо. 

Завантажуйте застосунок безкоштовно для IOS та Android.

Comments

.,.,.,.