При підборі та подальшому під’єднанні акустики цілком резонно виникає питання — який кабель краще застосовувати? Оптимальним рішенням буде обрати акустичний кабель, адже він спроєктований таким чином, щоби передавати аудіо сигнал з найменшими викривленнями. Також акустичний кабель захищає сигнал від шуму та перешкод, котрі потрапляють ззовні.
За якими критеріями обирати акустичний кабель?
В акустичного кабеля багато характеристик, проте варто зважати на три:
- опір.
- індуктивність.
ємність.
Опір, котрий є найважливішим показником при виборі акустично кабелю, безпосередньо залежить від матеріалу. Більшість акустичних кабелів створюють з міді, оскільки цей метал має найбільший питомий опір.
Також може використовуватися безкиснева мідь, чиста мідь, в котрій значно менше домішок, порівняно зі звичайною.
Поверхневий ефект відчутно впливає на рівень опору кабеля. Цей ефект пояснюється тим, що струм, коли проходить через провідник, розподіляється нерівномірно. При цьому щільність струму біля поверхні більша, порівняно з центром.
Найбільш критичним вплив поверхневого ефекту є для передачі високих частот. Адже коли щільність струму у центрі знижується, цілком закономірно що збільшується біля поверхневого шару. Внаслідок цього зростає опір акустичного кабелю.
Також є кабелі з комбінованим використанням металів. Це може бути алюміній чи срібло, покриті.
Не менш важливий параметр — довжина кабелю, котра безпосередньо впливає на яксть сигналу. Чим менше довжина, тим краще передається сигнал, з меншою кількістю перешкод. Відповідно, коли довжина збільшується, опір кабелю теж зростає, збільшується шумів та перешкод.
Якщо потрібна велика довжина кабелю, краще обирати екранований кабель. До діелектричної оплітки додається ще шар ізоляції з металу, котрий зменшує вплив зовнішніх чинників.
Перетин акустичного кабелю
Площа перетину пов’язана з опором кабелю, тому на цей параметр також потрібно звертати увагу. Цей параметр маркується абревіатурою AWG. Чим менший калібр, тим товщим буде провід, відповідно на більшу відстань можна буде передавати сигнал без викривлень.
Розберемо на прикладі — кабель 22 AWG можна обирати довжиною 0,9 м для колонок 2 Ом або ж довжиною 3,6 м для колонок опором 8 Ом.
Кількість жил та перетин кабелю
Акустичні дроти створюються з перетином від 2.5 до 4 кв.мм. Ці показники вважаються оптимальними для передачі аудіо сигналу. Товщина перетину жил менша, а їх кількість — більша.
Коли через кабель проходить електричний сигнал, він створює магнітне поле, котре має суттєвий вплив на сигнал. Щоби зменшити цей вплив, провідники звивають між собою особливим чином, щоби вони створювали щільне та складне плетиво. Щоби зменшити вплив магнітного поля кожного провідника, створюють екранування – нанесенням лаку на кожну жилу.
Роз’єми якісних акустичних кабелів міцно припаюються до клеми, тому з часом не окислюються, а значить. Забезпечують передачу аудіо сигналу без викривлень та перешкод.
В інтернет-магазині ShowTime акустичні кабелі представлені в широкому асортименті — різної довжини, типу матеріалу жил, роз’ємів.