Врятувати Зміїний та екологію планети: юні сумські програмісти підкорюють своїми розробками

Попри війну та складну ситуацію у регіоні та місті, ці юні вундеркінди займаються улюбленою справою та навіть поєднали приємне з корисним і власноруч розробили цілу серію вражаючих пізнавальних ігор. Далі на sumy-trend.

Троє сумських підлітків із місцевої студії цифрового мистецтва Martian Teapots разом зі своїм керівником ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну створили комп’ютерну гру Trash is Fun, яка вчить берегти екологію та сортувати сміття.

Як все починалося

17-річний 3-D художник Степан Стрижак, 15-річний програміст Олександр Бобров та його колега чотирнадцятирічний Тимур Наумко під керівництвом засновника підліткової студії з розробки ігор, чат-ботів, анімації та 3-D моделювання при кафедрі економічної кібернетики в Сумському державному університеті Іллі Сафронова прагнули розробити не тільки щось цікаве, але й корисне.

Ілля Сафронов – керівник студії Martian Teapots (фото: facebook.com/martianteapot)

Юні ентузіасти охоче розповідають про своє дітище. За сюжетом, в результаті забруднення довкілля настало глобальне потепління, льодовики почали танути, а це потягнуло за свою вивільнення вірусу, який призвів до мутації тварин. Вони усвідомили, що Планета забруднена, а люди не діють. Розумні тварини вирішили сортувати сміття та прибирати Землю. Ще одна сюжетна лінія – поява зомбі-сміття, яке заважає тваринам.

Цікаво, що гра розроблена для ПК, причому досить потужних. Основна платформа – Windows, а також версія для операційної системі Linux.

В Trash is Fun можуть грати одночасно декілька гравців і навіть компанія. Це можна робити як на одному пристрої, так і онлайн. Гра має 5 рівнів, кожен з яких можна пройти за 3-5 хвилин, але ті хто думає, що пройдуть її з першої спроби – помиляються. За словами розробників, у новачка може піти близько трьох годин часу, щоб опанувати гру.

Щоб зробити гру максимально пізнавальною, юні програмісти навіть почали вести власний екоблог, аби краще розбиратися в питаннях екологічної безпеки. Також перед кожним етапом гравцям у вигляді коміксу подається інформація про переробку чи сортування сміття – вона знадобиться геймерам для проходження рівня та заодно «прокачає» їх знання з екологічної безпеки.

За словами Іллі, він і його підопічні працюють «за їжу» заради досвіду та соціально-корисної місії. До речі, демо-версію гри розробники випустили 21 лютого.

Патріотично та корисно

Цікаво, що на досягнутому обдарована та ініціативна молодь не зупинилася і не залишилась осторонь подій у рідній країні. Так, Степан, що з початком повномасштабної війни переїхав до Італії, та Тимур в режимі відеозв’язку розробили міні-гру за мотивами подій на острові Зміїний і стали героями сюжету ТСН. Відома фраза українських військових лягла в основу назви розробки і надихнула підлітків на цей проєкт.

Юні розробники з Сум півтора роки працювали над корисним патріотичним проєктом (фото: відкриті джерела)

В патріотичній грі потрібно знищувати солдатів-зомбі, які хочуть висадитися на український острів, підпливають на кораблях та штурмують його. Головне завдання гравців – захистити базу від ворожих атак. До речі, гра «Russian warship go [email protected] yourself» перегукується з попередньою розробкою юних програмістів. 

Головні герої гри – тваринки, що дбають про довкілля, очищають землю від сміття та спалюють непотріб та зомбі-солдатів. Гравці отримують бали за знищені кораблі. Чим більше вони потопили ворожих суден, тим ближче стали до перемоги. Так, нова міні-гра – це один із етапів вже відомого нам проекту Martian Teapots – Trash is Fun.

Музичний супровід теж підібрали, виходячи з концепції розробки. Патріотична музика додає грі атмосферності. 

На створення повноцінної захоплюючої гри у розробників пішло 1,5 роки. Схоже, ці юні завзяті ентузіасти не зупиняються на досягнутому і невдовзі порадують українців черговим ноу-хау.

Comments

.,.,.,.